AKTUĀLAIS

 Aicinām darbā krājuma glabātāju 


Galvenie darba pienākumi:

*nodrošināt muzeja krājuma veidošanu, papildināšanu, uzskaiti, saglabāšanu un izmantošanu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.956 “Noteikumi par Nacionālo muzeju krājumu”

*muzeja krājuma priekšmetu un kolekciju digitalizācija, izpēte, aprakstu veidošana un popularizēšana

*datu ievade, datu aktualizēšana un to pieejamības nodrošināšana Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga informācijas sistēmā

*atbilstoši savai kompetencei sniegt konsultācijas muzeja darbiniekiem un apmeklētājiem par krājuma priekšmetiem

*veikt krājuma priekšmetu zinātnisko izpēti un gatavot publikācijas.

No pretendenta sagaidām:

*izpratne par muzeja darbu un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu

*augstākā izglītība vēsturē vai mākslas vēsturē, sociālajās zinātnēs

*darba pieredze ar iegūto izglītību saistītā jomā tiks uzskatīta par priekšrocību

*latviešu valodas zināšanas atbilstoši C līmeņa pirmajai pakāpei

*labas datorlietošanas prasmes

*augsta atbildības sajūta, precizitāte.

Piedāvājam:  

*stabilu atalgojumu (741–1093 EUR pirms nodokļu nomaksas)

*darbu iedvesmojošā vidē

*sociālās garantijas

*veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām

*iespēju apmeklēt mācības un kursus

*iespēju bez maksas apmeklēt valsts un pašvaldību muzejus

*draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi.

Konkursa pretendentiem jāiesniedz:  

*motivācijas vēstule

*Curriculum Vitae  (CV)

*izglītības dokumentu kopijas.

Dokumentus lūdzam iesniegt elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi ogresmuzejs@ogresnovads.lv līdz 2022. gada 21. oktobrim.

Informācija pa tālr. 65022251

Ekspozīcija papildināta ar audiogidu

Desmit stāstos iespējams uzzināt par Ogres vēsturi, pašu muzeja ēku, kurā sākotnēji atradās banka, un agrākajiem laikiem. 

Piekļuve audiostāstu QR kodiem, izmantojot telefonkameru.

Stāstus iespējams noklausīties arī muzeja mājaslapā.

Latviešu valodā: http://www.ogresmuzejs.lv/.../izst.../pastaviga-ekspozicija/

Ogres muzejs ieguvis Ugas Skulmes gleznu

Ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu Ogres Vēstures un mākslas muzejs iegādājies vērtīgu mākslas priekšmetu – Ugas Skulmes gleznu (sk. zemāk) „Jaunogres vasarnīca” (1927).

Uga Skulme (1895–1963), gleznotājs, mākslas zinātnieks un pedagogs, ir viens no ievērojamākajiem Latvijas 20. gs. māksliniekiem, kura radošais devums Latvijas mākslas pasaulē ir ļoti nozīmīgs. 20. gs. 20. gados U. Skulmes spilgtie formas meklējumi izcēlās ar novatorisku pieeju, bet 30. gados, kad rokraksts vairāk ievirzījās reālisma gultnē, ainavās atspoguļojās Latvijas dabas krāsainība un daudzveidīgā savdabība. Mākslas zinātnieki atzīst, ka viņš kļuvis par rokrakstā neatkārtojamu gleznotāju un zīmētāju, par mākslas kritiķi ar asi vērtējošu spalvu un audzēkņu cienītu pedagogu, kas atstājis paliekošas pēdas Latvijas 20. gs. mākslas vēsturē. Īpaši ievērojami ir 20. gs. 20. gadu sākuma meklējumi klasiskā modernisma kontekstā.

Attēlā Uga Skulme, 1927. gads

Mākslinieka Ugas Skulmes dzīve un radošā darbība cieši saistīta ar Ogri. Kopš 1926. gada lielu daļu savas dzīves U. Skulme pavadīja ģimenes vasarnīcā Jaunogrē, Zilokalnu prospektā 3. Uzturoties Ogrē, tapuši daudzi darbi mākslinieks gleznojis pilsētas ainavas, Ogres upes krastus, upīti Lebiņu, Zilos kalnus, skatus no Ogres Kangariem uz Jaunogri un Ogri. Muzeja krājumā glabājas daudz vēsturisku liecību par laiku, ko Skulmju ģimene pavadīja Jaunogrē, – gan fotogrāfijas, gan priekšmeti, tai skaitā mākslinieka personīgās lietas – apģērbs, krāsu otas un palete, mēbeles u.c.

Glezna „Jaunogres vasarnīca” ir viens no vērtīgākajiem un U. Skulmes radošo devumu vispilnīgāk raksturojošajiem darbiem, turklāt tai ir arī vēsturiska, tieši Ogres pilsētai svarīga vērtība. Gleznā reālistiski un atpazīstami attēlota vasarnīca Zilokalnu prospektā 3 un Skulmju ģimenes locekļi, ieskaitot ģimenes mīluli suni.

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece atzina, ka mākslas darba īstā atrašanās vieta ir Ogres pilsēta un Ogres muzejs. Pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis saistībā ar gleznas iegādi sacīja, ka ir jādomā ne tikai par maizi, bet arī par mākslu un ka glezna beidzot atgriežas mājās.

Apmeklētājiem ir īpaša iespēja mākslas darbu apskatīt muzeja izstāžu zālē.


JAUNA IZSTĀDE

Rita Broka "KUR, MĀMIŅA, TU SĒDĒJI?" (līdz 30.10.)


30. septembrī pl.17:00 tiek atklāta Ritas Brokas personālizstāde. 

Dažādās mākslas darbu formas – tekstila objekti, vides fotogrāfijas, instalācijas un kolāžas – iezīmē Ikšķiles un Ogres ainavas, kas radītas, izmantojot šajā apvidū iegūtās dabas krāsas un dabiskos materiālus.

Viena no izstādes sižetiskajām līnijām nenoliedzami ir dabas krāsu paletes pārnešana mākslas darbos ar dabiskās krāsošanas metodi, akcentējot māksliniecei Ritai Brokai tik nozīmīgo vietas sajūtu. Diendienā apdzīvojot noteiktu apvidu, pārvietojoties pa vieniem un tiem pašiem ceļiem, viņa saaugusi ar redzamo, kā arī citādi sajūtamo, kļūstot pār šīs vides neatņemamu daļu.

Izstāde tiek īstenota valsts pētījumu programmas „Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projekta „Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide” (Nr. VPP-LETONIKA-2021/1-0008) ietvaros.


PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

"Pietura Ogre"

Pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre” piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.
Tas ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. Par pirmajiem tās iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slavenā Ogres gaisa un peldu kūrorta atpūtniekiem, par ievērojamā padomju laiku uzņēmuma – Ogres trikotāžas kombināta veiksmēm un neveiksmēm.


Pietura Ogre tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.

Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.

Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.