Ekskursijas gida pavadībā ir interesants un izglītojošs brīvā laika pavadīšanas veids. Piedāvājam muzeja speciālistu vadītas ekskursijas gan pastāvīgajā ekspozīcijā "Pietura Ogre",  gan maršrutos pa Ogres pilsētas centru, kā arī agrāko vasarnīcu rajonu.

MUZEJS PIEDĀVĀ 3 TEMATISKĀS EKSKURSIJAS:

🔷 ekskursija pastāvīgajā ekspozīcijā "Pietura Ogre"

🔷 pastaigu pilsētas centrā, uzzinot interesantus faktus par tās vēsturi, kā arī izbaudot ainavisko promenādi gar Ogres upi

🔷pastaigu Jaunogrē, iepazīstoties ar vasarnīcu arhitektūru, stāstiem par tās agrākajiem iedzīvotājiem un dzīvi Ogrē – agrākajā kūrortpilsētā.

Pirmsākumi savulaik populārajam Ogres kūrortam meklējami 1861. gadā, kad atklāta Rīgas–Dinaburgas dzelzceļa līnija. 20. gs. 30. gados, atgūstoties no Pirmā pasaules kara postījumiem,  kūrorts piedzīvoja savu uzplaukumu. Tapa daudzu pazīstamu arhitektu (Vladimira Šervinska,  Dāvida Zariņa,  Teodora Hermanovska u.c.) projektētās ēkas, norisinājās rosīga kultūras dzīve.  Pilsēta un tās apkārtne vilināja kūrorta atpūtniekus ar savām gleznainajām ainavām un veselībai labvēlīgo vidi.

Kopīgā pastaigā, klausoties pilsētas vēstures stāstos, iespēja iepazīt pilsētu no jauna!


PIETEIKŠANĀS

Pieteikties ekskursijām var, zvanot pa tālruni 65024345,  mob.t. 27798785 vai ierodoties klātienē Ogres Vēstures un mākslas muzejā Ogrē, Brīvības ielā 36.

Ekskursija muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs:

Individuāli vai grupā līdz 30 pers.:

– 10 EUR (LV)*

– 15 EUR (RU, ENG) *

*Izmantojot gida pakalpojumus, ieeja muzejā – 0,5 EUR

– Ogres novada skolēnu grupām bez maksas

Ekskursija pa pilsētu: 

Individuāli vai grupā līdz 30 pers.:

– 20 EUR (LV)

– 25 EUR (RU, ENG)

– Ogres novada skolēnu grupām bez maksas