Muzejs ieguvis jaunas fotogrāfijas un aicina palīdzēt atpazīt tajās iemūžinātos cilvēkus

Šī fotogalerija sākas ar Ogres patērētāju biedrības savienības un Ogres tirdzniecības centra rīkoto 6 dienu izstādi-pārdošanu Ogres sporta namā, kas tika veltīta Starptautiskajam sieviešu gadam un norisinājās 1975. gada septembrī.

„Rajona kooperatori šādu pasākumu organizē ne jau pirmo reizi. Ir bijušas daudzas izstādes pārdošanas, kuru mērķis – gan iepazīstināt iedzīvotājus ar dažādiem rūpniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu izstrādājumiem, gan labāk apmierināt iedzīvotāju vajadzības. Apmeklētājas varēja iepazīties ar jaunākajām modes tendencēm, novērtēt krāsu salikumus.” („Padomju Ceļš”)

Fotogalerijā redzami arī fotoattēli, kas uzņemti Ogres autoostā 1975. gada 20. novembrī. Saviesīgā pasākumā tika sveikti Ogres 10. autokombināta autobusa šoferi Pēteris Lazdāns un Teodors Celmiņš, kuri nobraukuši 1 milj. km ar autobusu bez kapitālā remonta. 

„Atgriežoties no kārtējā reisa, "vecīti" autobusu un šoferus T. Celmiņu un P. Lazdānu, kuri uz maiņām ar to brauc jau astoņus gadus, izgreznotajā Ogres autoostā, mūzikai skanot, sagaidīja autokombināta administrācijas, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kolēģi, draugi, paziņas, pasažieri. Notika svinīgs mītiņš. Jubilāri saņēma piemiņas lentes, vērtīgas balvas, ziedu klēpjus, pateicības un arī vēlējumus tāpat turpināt strādāt, saudzējot tehniku un kulturāli apkalpojot pasažierus.” („Padomju Ceļš”)

Vienā no fotoattēliem saistībā ar Ogres autokombinātu redzams Latvijas Republikas arodbiedrību padomes priekšsēdētājs A.Zitmanis pasniedzam Ogres autokombinātam PSKP CK, PSRS Ministru Padomes,VACP un VĻKJS piemiņas zīmi "Par darba varonību devītajā piecgadē" un ceļojošo Sarkano karogu.

1975. gada 2.oktobrī norisinājās telefonistu un pasta operatoru zonālais konkurss, kurā piedalījās Stučkas (tagad Aizkraukles), Ogres, Rīgas rajona un Jūrmalas pilsētas telefonistes un pasta operatores. Vienā no fotoattēliem redzams Ogres rajona sakaru mezgla priekšnieks Juris Frišenfels (?) uzrunas brīdī.

Savukārt skriešanas krosa pasākums, kas redzams fotogrāfijās galerijas beigās, norisinājās 1975.gada 4.oktobrī pie Ogres upes vecās gultnes jeb tā saucamā Varžu dīķa, un tajā piedalījās Ogres rajona Patērētāju bierību savienības darbinieki.

Pārskatot fotogrāfijas, muzejs aicina iedzīvotājus palīgā atpazīt fotokadros vai nu sevi, savus tuviniekus, vai arī bijušos kolēģus.

Ja kādam ir papildu informācija, stāsti par galerijā atspoguļotajiem notikumiem un ir vēlme dalīties, lūgums sazināties ar muzeju, rakstot uz ogresmuzejs@ogresnovads.lv vai zvanot uz 65024345

 .