Aktuālā izstāde

Ievas Jaundālderes (Santagoras) izstāde "Lidojums"

Ogres Vēstures un mākslas muzejā līdz 11. oktobrim varēs aplūkot jaunās mākslinieces Ievas Jaundālderes  (Santagoras)  izstādi “Lidojums”, kur aplūkojami putnu tematikai veltīti zīmējumi.

Ieva  Jaundāldere dzīvo Lielvārdē, un šī ir viņas trešā personālizstāde. Dabas un putnu tematikas iedvesmas avots ir viņas vecvecvectēvs, kādreizējais Dabas muzeja darbinieks, ornitologs un bērnu pasaku autors Kārlis Grigulis.

Māksliniece 2007. gadā absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, iegūstot metāla izstrādājumu dizainera kvalifikāciju. 2014. gadā viņa beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas humanitāro zinātņu maģistrantūru un kopš 2018. gada darbojās nevalstiskā organizācijā „Pupukis in Sky”, kuras mērķis ir veicināt radošumu, izglītot jauniešus un citas vecuma grupas. Viņa strādā arī ar keramiku un tekstilu.

Ieva ir ilustrejusi  Teiksmas  Jansones kokles spēles mācību grāmatu bērniem, kā arī Jāņa Lūciņa dzejas grāmatu. Bērnu grāmatu, pasaku, teiku ilustrēšana, komiksu un atklātnīšu zīmēšana viņai ir sevišķi tuva, un nākotnē iecerēts strādāt arī ar mālu un lāzergravēšanu.

Ieva sadzīvo ar augstas pakāpes cukura diabētu un veselības uzturēšana viņai ir ikdienas izaicinājums. Ievu varam atbalstīt, iegādājoties viņas darbus, atbalstot ar ziedojumu  vai aicinot uz sadarbību caur e-pastu info@beopen.lv

Labdarības fonds BeOpen, Reģ. Nr. 50008218201. Konta numurs: LV59CBBR1123215500010. SWIFT kods: CBBRLV22. Ziedojuma mērķis: Atbalsts Ievai Jaundālderei.


Kolekcionāra Jura Rambas izstāde "Aizmirstie senie motocikli"

Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 15. augusta līdz 18. oktobrim varēs aplūkot izstādi “Aizmirstie senie motocikli”, kur būs skatāma ogrēnieša Jura Rambas restaurētā mototehnika.

Pēc Latvijas Neatkarības zaudēšanas attiecības ar rietumvalstīm strauji pārtrūka, un pirmskara motocikliem vairs nebija pieejamas rezerves detaļas. To motori tika izmantoti saimniecības vajadzībām, bet pārējās detaļas izkausētas, vai pamestas novārtā. Tās, izklīdušas ne tikai pa Latviju, bet arī Eiropu, Japānu un ASV, kopā samontēt bija uzņēmies Juris Ramba, kas, daloties ar savu pieredzi, smejas, ka detaļas ir atrastas visneticamākajās vietās vai iemainītas pat pret suņu būdu.

Ogrēnieša aizrautība slēpjas dziļā patriotismā pret Latvijas tautu, un, kā pats atklāj, kas reizēm citiem ir šķitis bezvērtīgs, viņš pretstatā, ilgu gadu laikā, ir spējis pārvērst par pasaulē atzīstamu un pat unikālu. Latvijas moto vēstures mantojums mūsdienās tiek saglabāts tieši caur kolekcionāra J. Rambas entuziastisko un neatlaidīgo darbu.

 Ar piecdesmit gadu laikā krāto pieredzi restaurācijā seno spēkratu entuziasts nu jau aktīvi dalās arī starptautiskos semināros. Viņa mērķis ir popularizēt Latvijas tēlu, piedaloties un organizējot starptautiska līmeņa pasākumus. Pasaules mēroga rallija iedvesmā tapa arī pirmais seno motociklu salidojums “Kurzemes Riņķis”.Izstādē J. Ramba stādīs priekšā jau restaurētus motociklus, kas ir daļa no iespaidīgas un teju aizmirstas moto vēstures. Izstādes apmeklētāji pirmo reizi varēs kļūt par lieciniekiem ļoti unikāliem un vērtīgiem eksemplāriem – to skaitā ne tikai kolekcijas vissenākajam motociklam, kas piedalījies ari prestižajā Braitonas rallijā, bet arī citiem reti sastopamiem spēkratiem un to detaļām.

Tiks atklāti dažnedažādi noslēpumi kā, piemēram, ko Brīvības pieminekļa zvaigznes ir darījušas Ogrē 2001. gadā, kā dažādi vēstures notikumi ir ietekmējuši motosporta attīstību Latvijā un kādu iespaidu tas ir atstājis uz iedzīvotājiem. Lai uzzinātu vairāk par J. Rambas izaicinājumiem un veiksmes stāstiem, interesenti ir aicināti Ogres Muzejā.

Izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim.                                                                                           "No bankas līdz muzejam"

Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. 

Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.Informējam, ka muzejā tiek fotografēts un iegūtie materiāli tiek izmantoti izstāžu, pasākumu un iestādes publicitātes nolūkos.

 .